PP Nr 1 "POD TOPOLĄ" w Kozienicach

Grupa V - Biedroneczki - 2016/2017

Artykuły

23 września 2016 r. – Wizyta w Liceum Ogólnokształcącym w Kozienicach na Festynie Ekologicznym

Przejdź do - 23 września 2016 r. – Wizyta w Liceum Ogólnokształcącym w Kozienicach na Festynie Ekologicznym

Tego dnia dzieci z grupy V „Biedroneczki” wraz ze swoją Panią wybrały się na coroczny Festyn Ekologiczny do Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach. Podczas festynu dzieci oglądały pokaz pierwszej pomocy, który został przygotowany przez szkolną grupę medyczną działającą pod opieką Pani Edyty Tarczyńskiej.

Czytaj więcej o: 23 września 2016 r. – Wizyta w Liceum Ogólnokształcącym w Kozienicach na Festynie Ekologicznym

28 września 2016 r. – Odwiedziny w Ogrodach Działkowych „Dolinka” w Kozienicach

Przejdź do - 28 września 2016 r. – Odwiedziny w Ogrodach Działkowych „Dolinka” w Kozienicach

W piękny wrześniowy dzień dzieci z grupy V „Biedroneczki” wybrały się w odwiedziny do Ogrodów Działkowych „Dolinka” w Kozienicach. Wyprawa ta miała na celu poznanie przez dzieci sposobu zbioru jesiennych owoców oraz tego, w jaki sposób je się przechowuje i przetwarza.

Czytaj więcej o: 28 września 2016 r. – Odwiedziny w Ogrodach Działkowych „Dolinka” w Kozienicach

13 października 2016r. w grupie „Biedroneczek” odbyło się zajęcie koleżeńskie na temat „Jesień w lesie” – rytmiczne ćwiczenia graficzne z wykorzystaniem metody Doroty Dziamskiej – edukacja przez ruch.

Przejdź do - 13 października 2016r. w grupie „Biedroneczek” odbyło się zajęcie koleżeńskie na temat „Jesień w lesie” – rytmiczne ćwiczenia graficzne  z wykorzystaniem metody Doroty Dziamskiej – edukacja przez ruch.

Zajęcia odbyły się w miłej atmosferze. Rozmawialiśmy na temat wiersza Kamila Badery pt. „Grzybobranie”.  Nauczyciel przedstawił dzieciom podpisane obrazki  z grzybami jadalnymi i trującymi. Dzieci wybrzmiewały głoski w nagłosie, dzieliły słowa na sylaby – nazwy grzybów (borowik, kozak, podgrzybek, kurka, muchomor itp.) Każdy otrzymał jesienny liść, z którym wykonał taniec liści na wietrze.

Czytaj więcej o: 13 października 2016r. w grupie „Biedroneczek” odbyło się zajęcie koleżeńskie na temat „Jesień w lesie” – rytmiczne ćwiczenia graficzne z wykorzystaniem metody Doroty Dziamskiej – edukacja przez ruch.

20 październik 2016r. „Biedroneczki” z oddziału V wykonały sałatkę owocową w ramach zajęć dydaktycznych na temat owoców rosnących w sadzie.

Przejdź do - 20 październik 2016r. „Biedroneczki” z oddziału V wykonały sałatkę owocową w ramach zajęć dydaktycznych na temat owoców rosnących  w sadzie.

Dzieci zapoznały się z owocami rosnącymi w sadzie zbieranymi jesienią. Wiedzą jakie wartości odżywcze mają jabłka, gruszki, śliwki, brzoskwinie czy winogrona. Dzięki rodzicom dzieci wzbogaciły swą wiedzę również o nazwy owoców egzotycznych, które przyniosły tego dnia do przedszkola.

Znają już wygląd owoców, ich kolory i kształt.

Czytaj więcej o: 20 październik 2016r. „Biedroneczki” z oddziału V wykonały sałatkę owocową w ramach zajęć dydaktycznych na temat owoców rosnących w sadzie.

26 październik 2016 r. w PP Nr 5 odbył się konkurs recytatorsko – plastyczny pod nazwą „Urodziny Wandy Chotomskiej” – udział wzięły dwie dziewczynki z oddziału „Biedronek”

Przejdź do - 26 październik 2016 r. w PP Nr 5 odbył się konkurs recytatorsko – plastyczny pod nazwą „Urodziny Wandy Chotomskiej” – udział wzięły dwie dziewczynki z oddziału „Biedronek”

Nasze przedszkole reprezentowały dwie dziewczynki z oddziału V - „Biedronek” : Dorotka G. i Hania L. pod opieką nauczycielki Lidii Bolek.

Czytaj więcej o: 26 październik 2016 r. w PP Nr 5 odbył się konkurs recytatorsko – plastyczny pod nazwą „Urodziny Wandy Chotomskiej” – udział wzięły dwie dziewczynki z oddziału „Biedronek”

3 Listopada 2016 r. – zajęcie otwarte dla rodziców dzieci z gr. V „Biedroneczki”

Przejdź do - 3 Listopada  2016 r. – zajęcie otwarte dla rodziców dzieci z gr. V „Biedroneczki”

Jedynym z celów wychowania przedszkolnego  jest rozwój intelektualny dzieci wraz z edukacją matematyczną.  Dnia 3 listopada odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców, które było związane z edukacją matematyczną. Dzieci oraz rodzice z grupy V „Biedroneczki” wzięły udział w zabawie dydaktycznej pt.”Kłopoty muchomorka”.

Czytaj więcej o: 3 Listopada 2016 r. – zajęcie otwarte dla rodziców dzieci z gr. V „Biedroneczki”