PP Nr 1 "POD TOPOLĄ" w Kozienicach

Strona główna


Naszym marzeniem było stworzenie przedszkola, w którym dzieci będą czuły się bezpiecznie, które będzie dawało dzieciom chwile radości oraz ogrom kształcących doświadczeń i optymistycznych wspomnień, w którym dzieci będą otoczone przyjazną i profesjonalną opieką. Udało się! 

Nasz cel, to stworzenie kameralnego, rodzinnego przedszkola dla małej grupy, w którym rodzice czynnie uczestniczą w procesie wychowawczym, a dzieci otrzymują warunki i bodźce pozwalające rozwijać im się intelektualnie, emocjonalnie, fizycznie i społecznie.

Nasz ogród.

"Pod Topolą" jest przedszkolem, w którym dokładamy wszelkich starań, aby nasi podopieczni, jako dorośli ludzie byli kreatywni, otwarci na nowe doświadczenia i ludzi, byli osobami które potrafią znaleźć swój cel w życiu, które potrafią realizować swoje marzenia, a dzięki temu, osiągają sukces i szczęście.

Najnowsze aktualności

ZAJĘCIE OTWARTE W GRUPIE III

Przejdź do -

W dniu 11 kwietnia 2024 r.  odbyło się zajęcie z udziałem rodziców. Temat zajęcia to: Teatrzyk cieni na podstawie wiersza  A. Widzowskiej „Kogutek” - utrwalanie wiadomości dzieci na temat zwierząt zamieszkujących wiejską zagrodę.

 

Czytaj więcej o: ZAJĘCIE OTWARTE W GRUPIE III

KREATYWNY PIĄTEK

Przejdź do - Kreatywny%20piątek

Dnia 12 kwietnia 2024 r. w grupie V Biedroneczek odbyły się zajęcia z sensoplastyki z cyklu - Kreatywne piątki prowadzone przez panią Ewelinę. Dzieci miały okazję wyrazić swoją ekspresję i pobudzić zmysły czucia, dotyku. Pomalowane dłonie i stopy odbijali  na wcześniej przygotowanym płótnie malarskim. Malowanie dłońmi i  stopami to przede wszystkim fantastyczna zabawa, pełna spontanicznych reakcji, ekspresji twórczej i zdobywania przez dziecko nowych doświadczeń, to doskonałe ćwiczenia wspomagające integrację sensoryczną dziecka, w której główną metodą jest posługiwanie się ruchem, jako narzędziem wspomagania rozwoju psychoruchowego dzieci.

Czytaj więcej o: KREATYWNY PIĄTEK

RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM

Przejdź do - RODZICE%20CZYTAJĄ%20DZIECIOM

Na przełomie lutego i marca w grupie III chętni rodzice czytali dzieciom wybrane przez nich pozycje książkowe. Dla naszych Jagodowych Ludków było to bardzo ciekawe przeżycie. 

Czytaj więcej o: RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Przejdź do - PIERWSZY%20DZIEŃ%20WIOSNY

Wreszcie nadeszła długo wyczekiwana pora roku - wiosna, która zawitała przynosząc ze sobą śpiew ptaków i mnóstwo kolorów dookoła. Z tej okazji w naszym przedszkolu przygotowano uroczyste obchody Pierwszego Dnia Wiosny!

W środę 20 marca 2024 r. grupa I, II i V, przygotowały krótki pokaz artystyczny o tematyce wiosennej. Grupa V BIEDRONECZKI pod przewodnictwem pani Patrycji, przedstawiła teatrzyk o przyjściu wiosny, grupa II  LEŚNE DUSZKI wykonała przepiękny taniec motyli pod bacznym okiem pani Oli, a najmłodsze przedszkolaki z grupy I KRASNOLUDKI zaśpiewały piosenkę o pani Wiośnie, razem z panią Moniką.

Czytaj więcej o: PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Sadzenie cebulek kwiatowych oraz  projekt „Zagroda” w grupie V

Przejdź do - Sadzenie%20cebulek%20kwiatowych oraz  projekt%20„Zagroda”%20w%20grupie%20V

Wiosna, ach to Ty!  W piątek 22 marca Biedroneczki zamieniły się w małych ogrodników. W związku z nadejściem wiosny przedszkolaki założyły swój mini ogródek. Wspólnie posadziliśmy cebulki kwiatowe. 

Czytaj więcej o: Sadzenie cebulek kwiatowych oraz  projekt „Zagroda” w grupie V

„Biedroneczki” w Mediatece

Przejdź do - „Biedroneczki”%20w%20Mediatece

Tam Nas jeszcze nie było! Podbijamy Mediatekę! 19 marca 2024 r. odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną Gminy Kozienice Filię Nr 8 - Mediatekę.

 

Czytaj więcej o: „Biedroneczki” w Mediatece