PP Nr 1 "POD TOPOLĄ" w Kozienicach

Strona główna


Naszym marzeniem było stworzenie przedszkola, w którym dzieci będą czuły się bezpiecznie, które będzie dawało dzieciom chwile radości oraz ogrom kształcących doświadczeń i optymistycznych wspomnień, w którym dzieci będą otoczone przyjazną i profesjonalną opieką. Udało się! 

Nasz cel, to stworzenie kameralnego, rodzinnego przedszkola dla małej grupy, w którym rodzice czynnie uczestniczą w procesie wychowawczym, a dzieci otrzymują warunki i bodźce pozwalające rozwijać im się intelektualnie, emocjonalnie, fizycznie i społecznie.

Nasz ogród.

"Pod Topolą" jest przedszkolem, w którym dokładamy wszelkich starań, aby nasi podopieczni, jako dorośli ludzie byli kreatywni, otwarci na nowe doświadczenia i ludzi, byli osobami które potrafią znaleźć swój cel w życiu, które potrafią realizować swoje marzenia, a dzięki temu, osiągają sukces i szczęście.

Najnowsze aktualności

Kreatywny piątek - malowanie na soli.

Przejdź do -

Dnia 3 listopada 2023 r. dzieci z grupy V miały okazję poeksperymentować i stworzyć solne obrazy  pt. „Listopadowa pogoda”.  

Nowa technika bardzo przypadła dzieciom do gustu i zafascynowane tworzyły swoje prace. Obserwowały „wędrówkę” farby po wyznaczonych liniach, kroplach  i solnej fakturze.

 

Czytaj więcej o: Kreatywny piątek - malowanie na soli.

PASOWANIE U „KRASNOLUDKÓW”

Przejdź do -

Niech tradycja ta się stanie, która zwie się „Pasowanie”

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w Publicznym Przedszkolu nr 1 „POD TOPOLĄ” odbyła się 17 listopada. Od samego rana trwały przygotowania, a tuż przed godziną 13:00 zaczęli w sali grupy I gromadzić się goście. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Anna Nowak-Żak serdecznie wszystkich witając, a do najmłodszych  kierując słowa wierszyka o przedszkolaku.  Po powitaniu nadszedł czas na występ artystyczny w wykonaniu małych artystów, najważniejszych bohaterów tej wielkiej uroczystości.

Czytaj więcej o: PASOWANIE U „KRASNOLUDKÓW”

Wycieczka do Biblioteki

Przejdź do -

Dnia 16 listopada 2023 r. grupa Jagodowe Ludki udała się do Biblioteki na zajęcia, podczas których pani Basia opowiedziała im ciekawą historię.

Historia dotyczyła emocji i uczuć; złości, radości, gniewu, miłości, strachu, smutku i spokoju. Dzieci miały też okazję obejrzeć książki "Kolorowy potwór", "Uczucia Gucia" i "Co robią uczucia", które bardzo im się spodobały. Później dzieci rozmawiały o tym, co sprawia, że jesteśmy smutni lub weseli. Książeczki z serii „Uczucia Gucia”, których bohaterem jest niezwykły jednorożec Gucio, bardzo zaciekawiły dzieci, miały też okazję obejrzeć o nim film.

 

Czytaj więcej o: Wycieczka do Biblioteki

I TY MOŻESZ NAM POMÓC

Przejdź do -

Zbiórka dla podopiecznych kozienickiego przytuliska

Zachęcamy naszą społeczność przedszkolną do włączenia się do akcji i pomocy bezdomnym psom i kotom z kozienickiego przytuliska.

Czytaj więcej o: I TY MOŻESZ NAM POMÓC

11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości

Przejdź do -

 

"Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! "


10 listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca  105 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz społeczność przedszkola wraz z rodzicami zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci z grupy IV oraz pozostałych przedszkolaków. 

Czytaj więcej o: 11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości

Wizyta w Bibliotece

Przejdź do -

Dzieci z grupy V Biedroneczki 8 listopada 2023 r. udały się z wizytą  do Biblioteki Filia nr 1 w Kozienicach. Tematem przewodnim był 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości .

 

 

Czytaj więcej o: Wizyta w Bibliotece