PP Nr 1 "POD TOPOLĄ" w Kozienicach

Strona główna


Naszym marzeniem było stworzenie przedszkola, w którym dzieci będą czuły się bezpiecznie, które będzie dawało dzieciom chwile radości oraz ogrom kształcących doświadczeń i optymistycznych wspomnień, w którym dzieci będą otoczone przyjazną i profesjonalną opieką. Udało się! 

Nasz cel, to stworzenie kameralnego, rodzinnego przedszkola dla małej grupy, w którym rodzice czynnie uczestniczą w procesie wychowawczym, a dzieci otrzymują warunki i bodźce pozwalające rozwijać im się intelektualnie, emocjonalnie, fizycznie i społecznie.

Nasz ogród.

"Pod Topolą" jest przedszkolem, w którym dokładamy wszelkich starań, aby nasi podopieczni, jako dorośli ludzie byli kreatywni, otwarci na nowe doświadczenia i ludzi, byli osobami które potrafią znaleźć swój cel w życiu, które potrafią realizować swoje marzenia, a dzięki temu, osiągają sukces i szczęście.

Najnowsze aktualności

ZAJĘCIE OTWARTE

Przejdź do -

Dnia 17 maja 2023 r. grupie II odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców, którego temat było: "W czym tkwi sekret książek?" - kształtowanie intelektualnego i emocjonalnego stosunku do książki. Podczas zajęcia dzieci obejrzały teatrzyk, którego treścią było szanowanie książek. Po teatrzyku nauczycielka przeprowadziła   z dziećmi  rozmowę prowadząca do tego, jak bardzo ważne jest odpowiednie korzystanie z książek bo gdy będą niszczyły książki, tym więcej lasów trzeba będzie wycinać aby powstały nowe.

Czytaj więcej o: ZAJĘCIE OTWARTE

WIZYTA W BIBLIOTECE

Przejdź do -

Dnia 15 maja 2023 r. dzieci z grupy II Leśne Duszki udały się   na  wycieczkę do Filii nr 1 Biblioteki Gminnej z okazji Dni Książki, której celem było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Podczas wizyty w bibliotece dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Z wielkim entuzjazmem słuchały też jak pani Basia omawiała życie pszczół, czerpiąc wiedzę ze zbiorów bibliotecznych.

Czytaj więcej o: WIZYTA W BIBLIOTECE

Przedszkolaki świętują Dzień Polskiej Niezapominajki

Przejdź do -

Święto Niezapominajki obchodzone jest 15 maja, właśnie w tym dniu sadzi się w ogrodach małe niebieski kwiatki, które mówią: „nie zapomnij o miejscu, w którym żyjesz, o tradycji i przyrodzie”. W naszym przedszkolu Święto Niezapominajki obchodziliśmy bardzo uroczyście. Przedszkolaki, jak i panie, w tym dniu ubrane były na niebiesko. Była to okazja do znakomitej zabawy, ale też do zdobycia nowej wiedzy o środowisku naturalnym i jego ochronie. Panie Aldona Kruszel i Agnieszka Rolak wraz z dziećmi z grupy III przybliżyły wszystkim znaczenie tego święta.

Czytaj więcej o: Przedszkolaki świętują Dzień Polskiej Niezapominajki

Wycieczka do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego

Przejdź do -

W dniach 11 i 12 maja 2023 r. dwie grupy starszaków wybrały się  do pobliskiej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego w Kozienicach, aby zapoznać się z wyglądem szkoły, salami dydaktycznymi z interaktywnymi tablicami. Przyszli pierwszoklasiści zwiedzili bibliotekę, stołówkę, świetlicę, pokój nauczycielski, szatnie  i wszystkie piętra.

 

Czytaj więcej o: Wycieczka do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

Przejdź do -

8 maja 2023 r. dzieci z grupy III, IV i V wybrały się na wycieczkę do jednostki Państwowej Straży Pożarnej w naszym mieście. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy oraz wyposażenie i mundur każdego strażaka. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej   i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego lub powodzi.       

 

Czytaj więcej o: WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

WARSZTATY PLASTYCZNE

Przejdź do -

We wtorek 25 kwietnia 2023 r. w grupie IV „Pszczółki” odbyły się warsztaty plastyczne z panią Eweliną Szczypior, która wraz ze swoimi podopiecznymi z Warsztatów Terapii Zajęciowej Karoliną i Kasią, przeprowadziła wspaniałe zajęcia gdzie dzieci bawiły się kolorami i fakturami na swoich płótnach malarskich.

 

Czytaj więcej o: WARSZTATY PLASTYCZNE