Grupa IV - Pszczółki - 2016/2017

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

16 września 2016 r. – Wycieczka do Biblioteki Publicznej w Kozienicach

Przejdź do - 16 września 2016 r. – Wycieczka do Biblioteki Publicznej w Kozienicach

Kształtowanie postaw czytelniczych u dzieci jest bardzo ważnym aspektem ich rozwoju. Dlatego dzieci z gr. IV „Pszczółki” chętnie wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej im. Ks. Siarczyńskiego w Kozienicach.

 

Czytaj więcej o: 16 września 2016 r. – Wycieczka do Biblioteki Publicznej w Kozienicach

17 październik 2016 r. „Pszczółki” grupa IV – wycieczka piesza do Parku Miejskiego w Kozienicach.

Przejdź do - 17 październik 2016 r. „Pszczółki” grupa IV – wycieczka piesza  do Parku Miejskiego w Kozienicach.

Grupa dzieci z oddziału IV-go odbyła pieszą wycieczkę do Parku Miejskiego w celu zapoznania z miejscem występowania ciekawych gatunków roślin oraz drzew. Dzieci obserwowały środowisko przyrodnicze znajdujące się w kozienickim parku, zwracając uwagę na panującą kolorystykę w czasie jesieni oraz zmian zachodzących  w przyrodzie o tej porze roku. Dzieciom wskazano miejsca zasadzenia drzew takich jak 2 tulipanowce, przepiękny okaz buka, modrzewie polskie, sosna wejmutka.

Czytaj więcej o: 17 październik 2016 r. „Pszczółki” grupa IV – wycieczka piesza do Parku Miejskiego w Kozienicach.

19 październik 2016r. w Grupie IV odbyło się głośne czytanie przez rodziców bajki pt. „Siedmiu wspaniałych” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

Przejdź do - 19 październik 2016r. w Grupie IV odbyło się głośne czytanie  przez rodziców bajki pt. „Siedmiu wspaniałych”  autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

27 październik 2016r. dzieci z grupy IV wzięły udział w programie udzielania pierwszej pomocy pod nazwą „Ratowniczek” w Centrum Kultury w Kozienicach.

Przejdź do - 27 październik 2016r. dzieci z grupy IV wzięły udział w programie udzielania pierwszej pomocy pod nazwą „Ratowniczek” w Centrum Kultury w Kozienicach.

Celem programu jest nauczenie uczniów udzielania i wzywania pierwszej pomocy. Dzieci od najmłodszych lat, muszą mieć świadomość, że szybka i prawidłowa reakcja może pomóc uratować życie i zdrowie drugiego człowieka. Często się zdarza, że dorosłe osoby albo nie wiedzą, albo w stresie zapominają, co robić. Tylko długotrwałe uczenie się i doskonalenie swoich umiejętności pozwoli w przyszłości przynieść wymierne efekty. Uczeń potrafi zachowywać się bezpiecznie, potrafi zachować się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia oraz potrafi udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu w rzeczywistym wypadku. Dzięki temu uczeń:

Czytaj więcej o: 27 październik 2016r. dzieci z grupy IV wzięły udział w programie udzielania pierwszej pomocy pod nazwą „Ratowniczek” w Centrum Kultury w Kozienicach.

4 listopada 2016 r – wizyta na cmentarzu

Przejdź do - 4 listopada 2016 r – wizyta na cmentarzu

Tego dnia dzieci z grupy IV „Pszczółki” wraz ze swoją Panią odwiedziły cmentarz w Kozienicach. Wizyta w tak ważnym miejscu niesie za sobą tradycję zapalenia znicza,  tak i w tym dniu z okazji Święta Zmarłych dzieci wraz z pomocą Pani zapaliły symboliczne światełka na grobie Nieznanego Żołnierza oraz złożyły kwiaty. 

Czytaj więcej o: 4 listopada 2016 r – wizyta na cmentarzu

24 Listopada 2016 r.- zajęcie koleżeńskie w grupie IV

Przejdź do - 24 Listopada 2016 r.- zajęcie koleżeńskie w grupie IV

Tego dnia w grupie IV „Pszczółki” odbyło się zajęcie koleżeńskie prowadzone przez Panią Dorotę Jankowską. Zajęcie były przeprowadzane Metodą Dobrego Startu wg. M. Bogdanowicz. Ćwiczenia miały na celu wprowadzenie wielkiej litery „K” na podstawie piosenki „Królewski spacer”. 

Czytaj więcej o: 24 Listopada 2016 r.- zajęcie koleżeńskie w grupie IV