Grupa I - Krasnoludki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

ZAJĘCIE OTWARTE W GRUPIE I

Przejdź do - ZAJĘCIE OTWARTE W GRUPIE I

W czwartek 4 kwietnia 2024 roku w grupie I „Krasnoludki ” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Temat zajęć: Na podstawie wiersza I. Fabiszewskiej „Domy zwierząt ”- zapoznanie dzieci ze zwierzętami mieszkającymi na wsi oraz nazwami ich domów. Wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt z wiejskiego podwórka.

 

Czytaj więcej o: ZAJĘCIE OTWARTE W GRUPIE I

Pieczenie pierniczków w grupie I „Krasnoludki”

Przejdź do - Pieczenie pierniczków w grupie I „Krasnoludki”

 Ojej cóż za zapach
cynamon goździki,
coś mi się wydaje,
że ktoś upiekł pierniki.

Świąteczne pierniki
serduszka dzwoneczki,
kształty przeróżne
nawet gwiazdeczki. 

 

 

Czytaj więcej o: Pieczenie pierniczków w grupie I „Krasnoludki”

Pierwsza wizyta „Krasnoludków” w bibliotece.

Przejdź do - Pierwsza wizyta  „Krasnoludków” w bibliotece.

Dnia 12 maja grupa I „Krasnoludki” z okazji Tygodnia Bibliotek odwiedziła Filię nr 1 Biblioteki Publicznej Gminy Kozienice. Już od samego wejścia z uśmiechem przywitały nas Pani Basia, wraz maskotką biblioteki: Myszką BIBI.

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, a także poznały szczegóły akcji Mała Książka Wielki Człowiek, skierowanej, m.in. do placówek przedszkolnych. Dzieci z wielkim entuzjazmem i łatwością, rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek, przygotowane przez przemiłe panie, pracujące w bibliotece.

 

Czytaj więcej o: Pierwsza wizyta „Krasnoludków” w bibliotece.

„W zdrowym ciele, zdrowy duch! To wie każdy mały zuch!”

Przejdź do - „W zdrowym ciele, zdrowy duch! To wie każdy mały zuch!”

W dniu 22 marca 2023 r. w najmłodszej grupie „Krasnoludki”, odbyły się zajęcia gimnastyczne. Tego dnia w ramach współpracy między placówkami, nasze przedszkole odwiedził nauczyciel wychowania fizycznego z PSP nr 3      w Kozienicach, a także trener piłki siatkowej MUKS JOKER Pan Marcin Pytlakowski.

 

Czytaj więcej o: „W zdrowym ciele, zdrowy duch! To wie każdy mały zuch!”

ZAJĘCIE W GRUPIE I

Przejdź do - ZAJĘCIE W GRUPIE I

W dniu 7 marca 2023 r. w grupie I „Krasnoludki” odbyło się zajęcie pod tytułem: Zimą pamiętamy o czapkach, szalikach i rękawiczkach - na podstawie teatrzyku „Jak miś Anatol zachorował”. Celem zajęcia było zrozumienie przez dzieci konieczności dostosowania ubioru do odpowiedniej pogody i warunków atmosferycznych.

 

 

Czytaj więcej o: ZAJĘCIE W GRUPIE I

W dniach 14- 15 września 2022r w grupie I „Krasnoludki” odbyły się zajęcia mające na celu poznanie polskich warzyw i owoców.

Przejdź do - W dniach 14- 15 września 2022r w grupie I „Krasnoludki” odbyły się zajęcia mające na celu poznanie polskich warzyw i owoców.