Grupa II - Leśne Duszki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Święto rodziny gr. 2

MAJOWE ZAJĘCIE W GR II –

Przejdź do - MAJOWE ZAJĘCIE W GR II –

Temat zajęcia „Ślimak, ślimak pokaż rogi”- na podstawie obserwacji ślimaka poszerzenie wiadomości dotyczących jego życia, wyglądu i funkcjonowania w przyrodzie. Dzieci odgadywały zagadki na temat mieszkańców łąki.  Dokonały obserwacji ślimaków znajdujących się w słoiku, dowiedziały się do czego służy ślimakowi muszla, w jaki sposób porusza się ślimak i do czego służą mu rogi oraz czym się odżywia. Dzieci przedstawiły zabawę w podskokach pt: „Ślimak” a na koniec wykonały pracę techniczną.  

Czytaj więcej o: MAJOWE ZAJĘCIE W GR II –

Zajęcie w grupie II

Przejdź do - Zajęcie w grupie II

Temat zajęcia: „Na ratunek Ziemi” – rozmowa w oparciu o  ilustracje  i wiersz Magdaleny Tokarczuk pt. „Chora planetka”. Wzbogacanie wiadomości dotyczących dbania o środowisko w którym żyjemy. Zajęcie odbyło się 21 kwietnia 2021 r. Na podstawie bajeczki o chorej planecie dzieci dowiedziały się co mogą zmienić w swoim postępowaniu aby przyczynić się do dbania  o planetę. Chętnie opowiadały o oszczędzaniu wody, światła o wyrzucaniu śmieci i oczywiście o ich segregowaniu.

Czytaj więcej o: Zajęcie w grupie II

ZAJĘCIE KOLEŻEŃSKIE W GRUPIE II

Przejdź do - ZAJĘCIE KOLEŻEŃSKIE W GRUPIE II

27 kwietnia w gr II odbyło się zajęcie koleżeńskie przeprowadziła je pani Dorotka. Tematem zajęcia było: Na podstawie zabawy dydaktycznej „Bałagan w sali” – rozwijanie procesów poznawczych analizy i syntezy wzrokowej  i klasyfikowania przedmiotów. Dzieci przywitały się wierszykiem a następnie usiadły w półkolu i brały aktywnie udział w ćwiczeniu dotyczącym klasyfikowania.

Czytaj więcej o: ZAJĘCIE KOLEŻEŃSKIE W GRUPIE II

ZAJĘCIE W GRUPIE II 17.02.2021 r.

Przejdź do - ZAJĘCIE W GRUPIE II 17.02.2021 r.

„Fortepian Chopina wciąż gra”.„Na podstawie opowiadania Marcina Rusinka pt. „Mały Chopin” poznanie życia i twórczości kompozytora.

Podczas zajęcia dzieci z gr. II poznały historię życia i twórczości słynnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Wysłuchały opowiadania ilustrowanego obrazkami. Dowiedziały się gdzie urodził się Chopin, ile miał sióstr i że jego rodzice grali na instrumentach. Poznały cele jego wyjazdu do Wiednia oraz Paryża. Kolejnym etapem zajęcia była podróż przy muzyce pianisty do miejsc związanych bezpośrednio z kompozytorem; dzieci odwiedziły dworek w Żelazowej Woli, Wiedeń, Paryż i znowu powróciły do Polski tak jak serce Fryderyka. Po podróży zasiadły przy stolikach, aby „skomponować swoje utwory” czyli nakleić kolorowe nuty na pięciolinii. 

Czytaj więcej o: ZAJĘCIE W GRUPIE II 17.02.2021 r.

Dzień Babci i Dziadka - Gr. II

Przejdź do - Dzień Babci i Dziadka - Gr. II