Grupa II - Leśne Duszki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zajecia dla dzieci 3,4 letnich pt. - ,,Słońce świeci, deszcz szeleści a tęcza różne kolory mieści’’

Przejdź do - Zajecia dla dzieci 3,4 letnich pt. -  ,,Słońce świeci, deszcz szeleści a tęcza różne kolory  mieści’’

W dniu 25.05.2022r. w grupie dzieci 4-letnich odbyło się zajęcie dla dzieci 3,4-letnich; ,,Słońce świeci, deszcz szeleści a tęcza różne kolory  mieści’’. Na podstawie inscenizacji ,,Historia tęczy” M. Porębskiej  i doświadczeń, tworzenie okazji do poznania tajemnic przyrody.

 

Czytaj więcej o: Zajecia dla dzieci 3,4 letnich pt. - ,,Słońce świeci, deszcz szeleści a tęcza różne kolory mieści’’

„Przedszkolny savoir vivre” - 19.01.2022

Przejdź do - „Przedszkolny savoir vivre” - 19.01.2022

W dniu 19.01.2022r. w grupie II „Duszki Leśne” odbyły się zajęcia na podstawie inscenizacji „Jaś i zabawki” Cz. Janczarskiego, pt. „Przedszkolny savoir vivre”, którego celem było propagowanie wzorców zachowania się w grupie przedszkolnej i utrwalenie  umiejętności stosowania klasyfikacji figur geometrycznych.

 

Czytaj więcej o: „Przedszkolny savoir vivre” - 19.01.2022

Piernikowy zawrót głowy!

Przejdź do - Piernikowy zawrót głowy!

Święta co raz bliżej, z tej okazji grupa II postanowiła własnoręcznie ozdobić pierniki. Trzeba przyznać, że wyszło im to doskonale i pierniki wyglądały naprawdę bardzo apetycznie, a zdobienie ich przyniosło ogrom radości naszym małym przedszkolakom.

Czytaj więcej o: Piernikowy zawrót głowy!

Święto rodziny gr. 2

MAJOWE ZAJĘCIE W GR II –

Przejdź do - MAJOWE ZAJĘCIE W GR II –

Temat zajęcia „Ślimak, ślimak pokaż rogi”- na podstawie obserwacji ślimaka poszerzenie wiadomości dotyczących jego życia, wyglądu i funkcjonowania w przyrodzie. Dzieci odgadywały zagadki na temat mieszkańców łąki.  Dokonały obserwacji ślimaków znajdujących się w słoiku, dowiedziały się do czego służy ślimakowi muszla, w jaki sposób porusza się ślimak i do czego służą mu rogi oraz czym się odżywia. Dzieci przedstawiły zabawę w podskokach pt: „Ślimak” a na koniec wykonały pracę techniczną.  

Czytaj więcej o: MAJOWE ZAJĘCIE W GR II –

Zajęcie w grupie II

Przejdź do - Zajęcie w grupie II

Temat zajęcia: „Na ratunek Ziemi” – rozmowa w oparciu o  ilustracje  i wiersz Magdaleny Tokarczuk pt. „Chora planetka”. Wzbogacanie wiadomości dotyczących dbania o środowisko w którym żyjemy. Zajęcie odbyło się 21 kwietnia 2021 r. Na podstawie bajeczki o chorej planecie dzieci dowiedziały się co mogą zmienić w swoim postępowaniu aby przyczynić się do dbania  o planetę. Chętnie opowiadały o oszczędzaniu wody, światła o wyrzucaniu śmieci i oczywiście o ich segregowaniu.

Czytaj więcej o: Zajęcie w grupie II