Grupa II - Leśne Duszki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

ZAJĘCIE OTWARTE

Przejdź do - ZAJĘCIE OTWARTE

Dnia 17 maja 2023 r. grupie II odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców, którego temat było: "W czym tkwi sekret książek?" - kształtowanie intelektualnego i emocjonalnego stosunku do książki. Podczas zajęcia dzieci obejrzały teatrzyk, którego treścią było szanowanie książek. Po teatrzyku nauczycielka przeprowadziła   z dziećmi  rozmowę prowadząca do tego, jak bardzo ważne jest odpowiednie korzystanie z książek bo gdy będą niszczyły książki, tym więcej lasów trzeba będzie wycinać aby powstały nowe.

Czytaj więcej o: ZAJĘCIE OTWARTE

WIZYTA W BIBLIOTECE

Przejdź do - WIZYTA W BIBLIOTECE

Dnia 15 maja 2023 r. dzieci z grupy II Leśne Duszki udały się   na  wycieczkę do Filii nr 1 Biblioteki Gminnej z okazji Dni Książki, której celem było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Podczas wizyty w bibliotece dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Z wielkim entuzjazmem słuchały też jak pani Basia omawiała życie pszczół, czerpiąc wiedzę ze zbiorów bibliotecznych.

Czytaj więcej o: WIZYTA W BIBLIOTECE

Zajęcie w grupie II

Przejdź do - Zajęcie w grupie II

26 października odbyło się w grupie II Leśne Duszki zajęcie, którego tematem było utrwalenie wiadomości dotyczących jesiennych zwyczajów wybranych zwierząt leśnych.

Dzieci zdobyły wiedzę na temat zwyczajów zwierząt na podstawie teatrzyku pod tytułem "Pajacyk Fik Myk szuka mieszkania na zimę", który wystawiła dla nich pani Ewa.

 

Czytaj więcej o: Zajęcie w grupie II

Zajecia dla dzieci 3,4 letnich pt. - ,,Słońce świeci, deszcz szeleści a tęcza różne kolory mieści’’

Przejdź do - Zajecia dla dzieci 3,4 letnich pt. -  ,,Słońce świeci, deszcz szeleści a tęcza różne kolory  mieści’’

W dniu 25.05.2022r. w grupie dzieci 4-letnich odbyło się zajęcie dla dzieci 3,4-letnich; ,,Słońce świeci, deszcz szeleści a tęcza różne kolory  mieści’’. Na podstawie inscenizacji ,,Historia tęczy” M. Porębskiej  i doświadczeń, tworzenie okazji do poznania tajemnic przyrody.

 

Czytaj więcej o: Zajecia dla dzieci 3,4 letnich pt. - ,,Słońce świeci, deszcz szeleści a tęcza różne kolory mieści’’

„Przedszkolny savoir vivre” - 19.01.2022

Przejdź do - „Przedszkolny savoir vivre” - 19.01.2022

W dniu 19.01.2022r. w grupie II „Duszki Leśne” odbyły się zajęcia na podstawie inscenizacji „Jaś i zabawki” Cz. Janczarskiego, pt. „Przedszkolny savoir vivre”, którego celem było propagowanie wzorców zachowania się w grupie przedszkolnej i utrwalenie  umiejętności stosowania klasyfikacji figur geometrycznych.

 

Czytaj więcej o: „Przedszkolny savoir vivre” - 19.01.2022

Piernikowy zawrót głowy!

Przejdź do - Piernikowy zawrót głowy!

Święta co raz bliżej, z tej okazji grupa II postanowiła własnoręcznie ozdobić pierniki. Trzeba przyznać, że wyszło im to doskonale i pierniki wyglądały naprawdę bardzo apetycznie, a zdobienie ich przyniosło ogrom radości naszym małym przedszkolakom.

Czytaj więcej o: Piernikowy zawrót głowy!