Ogólne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przedszkolaki świętują Dzień Polskiej Niezapominajki

Przejdź do - Przedszkolaki świętują Dzień Polskiej Niezapominajki

Święto Niezapominajki obchodzone jest 15 maja, właśnie w tym dniu sadzi się w ogrodach małe niebieski kwiatki, które mówią: „nie zapomnij o miejscu, w którym żyjesz, o tradycji i przyrodzie”. W naszym przedszkolu Święto Niezapominajki obchodziliśmy bardzo uroczyście. Przedszkolaki, jak i panie, w tym dniu ubrane były na niebiesko. Była to okazja do znakomitej zabawy, ale też do zdobycia nowej wiedzy o środowisku naturalnym i jego ochronie. Panie Aldona Kruszel i Agnieszka Rolak wraz z dziećmi z grupy III przybliżyły wszystkim znaczenie tego święta.

Czytaj więcej o: Przedszkolaki świętują Dzień Polskiej Niezapominajki

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

Przejdź do - WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

8 maja 2023 r. dzieci z grupy III, IV i V wybrały się na wycieczkę do jednostki Państwowej Straży Pożarnej w naszym mieście. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy oraz wyposażenie i mundur każdego strażaka. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej   i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego lub powodzi.       

 

Czytaj więcej o: WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

OGŁOSZENIE - dyżur wakazcyjny 2023 r.

Dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 1 w Kozienicach  informuje, że dyżur wakacyjny pełnią:

03.07.2023 – 31.07.2023:

  • Publiczne Przedszkole nr 4 w Kozienicach
  • Publiczne Przedszkole nr 5 im Wandy Chotomskiej w Kozienicach
  • Publiczne Przedszkole nr 6 w Świerżach Górnych
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Urszuli Kochanowskiej w Kozienicach

 01.08.2023 – 25.08.2023:

  • Publiczne Przedszkole nr 1 „Pod topolą” w Kozienicach
  • Publiczne Przedszkole nr 2 w Kozienicach
  • Publiczne Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach.

 

 

Czytaj więcej o: OGŁOSZENIE - dyżur wakazcyjny 2023 r.

Obchody „Dnia Ziemi”

Przejdź do - Obchody „Dnia Ziemi”

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegoroczna, XVI edycja odbędzie się pod hasłem „Ziemia na krawędzi”. Jego celem jest popularyzowanie postaw proekologicznych oraz uświadamianie społeczeństwu, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Dzień Ziemi to najważniejsze święto ekologiczne, zatem w naszym przedszkolu jak co roku uroczyście świętowaliśmy urodziny Ziemi. W tym roku 21 kwietnia postanowiliśmy uczcić ten dzień.  Panie Monika Baran, Ewelina Czaplarska i Aleksandra Koćmik zaprezentowały mini akademie z tej okazji.

Czytaj więcej o: Obchody „Dnia Ziemi”

Spotkanie z cyklu „Idą święta”

Przejdź do - Spotkanie z cyklu „Idą święta”

5 kwietnia 2023 r. odwiedziła nasze przedszkole a konkretnie grupę Krasnoludków i Biedronek pani Basia z Filii nr 1 Biblioteki  Publicznej w Kozienicach. Tematem naszych spotkań były Święta Wielkanocne, rozmawialiśmy m.in. o tym czym ozdobić jajka oraz tym co powinno znaleźć się w koszyczku wielkanocnym. Dzieci wysłuchały opowiadania "Wielkanocne pisanki" Urszuli Kozłowskiej, przeglądaliśmy też książki "Marysia  i wielkanocne jajka" Nadii Berkane, "Wielkanoc wśród przyjaciół. Sezamkowy zakątek" P.J. Shaw.

 

Czytaj więcej o: Spotkanie z cyklu „Idą święta”

Seans kinowy w grupie IV i V

Przejdź do - Seans kinowy w grupie IV i V

W piątek 31 marca 2023 roku  zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu mini  kino. Przed projekcją bajki panie Patrycja Rogalska i Monika Baran zapoznały dzieci ze swoich grup z zasadami  poprawnego zachowywania się podczas oglądania seansu.

Czytaj więcej o: Seans kinowy w grupie IV i V