Ogólne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

PASOWANIE U „KRASNOLUDKÓW”

Przejdź do - PASOWANIE U „KRASNOLUDKÓW”

Niech tradycja ta się stanie, która zwie się „Pasowanie”

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w Publicznym Przedszkolu nr 1 „POD TOPOLĄ” odbyła się 17 listopada. Od samego rana trwały przygotowania, a tuż przed godziną 13:00 zaczęli w sali grupy I gromadzić się goście. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Anna Nowak-Żak serdecznie wszystkich witając, a do najmłodszych  kierując słowa wierszyka o przedszkolaku.  Po powitaniu nadszedł czas na występ artystyczny w wykonaniu małych artystów, najważniejszych bohaterów tej wielkiej uroczystości.

Czytaj więcej o: PASOWANIE U „KRASNOLUDKÓW”

I TY MOŻESZ NAM POMÓC

Przejdź do - I TY MOŻESZ NAM POMÓC

Zbiórka dla podopiecznych kozienickiego przytuliska

Zachęcamy naszą społeczność przedszkolną do włączenia się do akcji i pomocy bezdomnym psom i kotom z kozienickiego przytuliska.

11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości

Przejdź do - 11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości

 

"Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! "


10 listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca  105 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz społeczność przedszkola wraz z rodzicami zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci z grupy IV oraz pozostałych przedszkolaków. 

Czytaj więcej o: 11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości

Wizyta na Cmentarzu

Przejdź do - Wizyta na Cmentarzu

Listopad to miesiąc pamięci o zmarłych, a także tych, którzy polegli  w walce za  wolność naszej ojczyzny.

 

Czytaj więcej o: Wizyta na Cmentarzu

Dzień Edukacji Narodowej

Przejdź do - Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2023 r. Dzień Edukacji Narodowej to był wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować w tym dniu, swoim ukochanym  paniom i pracownikom przedszkola za uśmiech, życzliwość i trud włożony w ich wychowanie, za opiekę, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy oraz smaczne posiłki.

 Słowa tych podziękowań zawarte były w wierszach, piosenkach i tańcach, przygotowanych przez dzieci ze wszystkich grup. Za ciekawy i udany występ przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami.

 

Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej

Święto Drzewa z ENEĄ

Przejdź do - Święto Drzewa z ENEĄ

Tegoroczne Międzynarodowe Święto Drzewa obchodziliśmy po raz pierwszy wspólnie z Enea Wytwarzanie sp. z o.o.. Po uroczystym powitaniu przybyłych gości przez Panią Dyrektor Annę Nowak Żak rozpoczęliśmy świętowanie. Pierwszym punktem programu był teatrzyk w wykonaniu dzieci z grupy III pod tytułem „Jak leśna gromada dbała o swój las”. Za wspaniały występ dzieci otrzymały gromkie brawa. Na koniec mali aktorzy zaprosili i małych i dużych uczestników do wspólnej zabawy ruchowej. Gdy już każdy trochę się rozruszał i rozgrzał nadeszła kolej na dalszą cześć imprezy. Rodzice i dzieci mogli brać czynny udział w różnych przedsięwzięciach i warsztatach. Odwiedzali stoiska zaproszonych gości, które na tę okoliczność przygotowały ciekawe zadania dotyczące drzew. 

Czytaj więcej o: Święto Drzewa z ENEĄ