Grupa V - Biedroneczki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wycieczka do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego

Przejdź do - Wycieczka do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego

W dniach 11 i 12 maja 2023 r. dwie grupy starszaków wybrały się  do pobliskiej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego w Kozienicach, aby zapoznać się z wyglądem szkoły, salami dydaktycznymi z interaktywnymi tablicami. Przyszli pierwszoklasiści zwiedzili bibliotekę, stołówkę, świetlicę, pokój nauczycielski, szatnie  i wszystkie piętra.

 

Czytaj więcej o: Wycieczka do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego

DZIEŃ PANDY

Przejdź do - DZIEŃ PANDY

W dniu 16.03.2023 r. grupa V Biedronki odwiedziła Bibliotekę Publiczną Gminy Kozienice Filia nr 1 w Międzynarodowy Dzień PANDY WIELKIEJ gdzie wspólnie z paniami pracującymi w bibliotece uczciliśmy to święto.

Dzieci dowiedziały się m.in. gdzie żyje Panda, czym się żywi i jak wygląda jej futro. Pani Basia opowiadała różne ciekawostki o pandach o Kung Fu Pandzie, włączyła dzieciom film oraz pokazała książki przyrodnicze o Pandach.  

 

Czytaj więcej o: DZIEŃ PANDY

ZAJĘCIE W GRUPIE V

Przejdź do - ZAJĘCIE W GRUPIE V

30 listopada 2022 r. odbyło się zajęcie w grupie Biedroneczek, którego tematem było przedstawienie za pomocą plastycznych środków wyrazu charakterystycznych cech poszczególnych pór roku - na podstawie teatrzyku kamishibai „Bajka o spóźnionej jesieni” J. Daniek – Salawa. Dzieci miału okazję podczas zajęcia utrwalić charakterystyczne cechy poszczególnych pór roku, kształcić koncentrację uwagi oraz logicznego myślenia.

Czytaj więcej o: ZAJĘCIE W GRUPIE V

"Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest ... "

Przejdź do - "Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest ... "

25 listopada 2022r.  w Dniu Pluszowego Misia odwiedziliśmy Bibliotekę Filię nr 1 w Kozienicach. Dzieci z grupy V Biedroneczki zostały przywitane przez panie pracujące w bibliotece i 50 letniego Misia Krzysia! Rozmawialiśmy z paniami o MISIACH, słuchaliśmy fragmentu książki Czesława Janczarskiego "Wędrówki Misia Uszatka".

Czytaj więcej o: "Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest ... "

I FESTIWAL TEATRÓW I SCENEK PROFILAKTYCZNYCH

Przejdź do - I FESTIWAL TEATRÓW I SCENEK PROFILAKTYCZNYCH

W środę 23.11.2022 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” odbył się I Festiwal Teatrów i Scenek Profilaktycznych w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Czytaj więcej o: I FESTIWAL TEATRÓW I SCENEK PROFILAKTYCZNYCH

DZIEŃ DRZEWA

Przejdź do - DZIEŃ DRZEWA

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który uroczyście świętujemy w naszym przedszkolu. Tego dnia dzieci z grupy V zaprosiły pozostałe przedszkolaki na uroczystość podczas, której w krótkim spektaklu opowiedziały o drzewach. Dzieci dowiedziały się, że drzewa są bardzo ważne zarówno dla człowieka jak i całej przyrody. Starszaki zaśpiewały też piosenkę pod tytułem „Drzewa to zdrowie”. Z treści piosenki dzieci uzyskały informację o tym jakie drzewa pomagają oczyszczać nasze powietrze ze szkodliwych toksyn! Była też zabawa taneczna „Szyszunia”, poprowadzona przez „Wiewiórkę”! Potem każda grupa otrzymała do wykonania zadanie plastyczne, którego efektem były wykonane przez dzieci wybrane drzewa liściaste z wykorzystaniem naturalnych liści zebranych w przedszkolnym ogrodzie.

 

 

Czytaj więcej o: DZIEŃ DRZEWA