Grupa V - Biedroneczki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

WIZYTA W MUZEUM REGIONALNY im. prof. Tomasza Mikockiego

Przejdź do - WIZYTA W MUZEUM REGIONALNY im. prof. Tomasza Mikockiego

W piątek 26 kwietnia 2024 r. dzieci z grupy V „Biedronki” razem z panią Eweliną wybrały się  do Muzeum Regionalnego w Kozienicach na wystawę lalek zatytułowaną „Nie tylko dla moli książkowych”.

Pierwsza część wystawy poświęcona była bajkom Hansa Christiana Andersena. Dzieci miały okazję zobaczyć piękne i misternie wykonane lalki, które przedstawiały scenki z różnych bajek Andersena między innymi „Królowa Śniegu”, „Królewna na ziarnku grochu”, „Nowe szaty Cesarza”, Dziewczynka  z zapałkami”. Wysłuchały również jednej z bajek.

 

Czytaj więcej o: WIZYTA W MUZEUM REGIONALNY im. prof. Tomasza Mikockiego

KREATYWNY PIĄTEK

Przejdź do - KREATYWNY PIĄTEK

Dnia 12 kwietnia 2024 r. w grupie V Biedroneczek odbyły się zajęcia z sensoplastyki z cyklu - Kreatywne piątki prowadzone przez panią Ewelinę. Dzieci miały okazję wyrazić swoją ekspresję i pobudzić zmysły czucia, dotyku. Pomalowane dłonie i stopy odbijali  na wcześniej przygotowanym płótnie malarskim. Malowanie dłońmi i  stopami to przede wszystkim fantastyczna zabawa, pełna spontanicznych reakcji, ekspresji twórczej i zdobywania przez dziecko nowych doświadczeń, to doskonałe ćwiczenia wspomagające integrację sensoryczną dziecka, w której główną metodą jest posługiwanie się ruchem, jako narzędziem wspomagania rozwoju psychoruchowego dzieci.

Sadzenie cebulek kwiatowych oraz  projekt „Zagroda” w grupie V

Przejdź do - Sadzenie cebulek kwiatowych oraz  projekt „Zagroda” w grupie V

Wiosna, ach to Ty!  W piątek 22 marca Biedroneczki zamieniły się w małych ogrodników. W związku z nadejściem wiosny przedszkolaki założyły swój mini ogródek. Wspólnie posadziliśmy cebulki kwiatowe. 

Czytaj więcej o: Sadzenie cebulek kwiatowych oraz  projekt „Zagroda” w grupie V

„Biedroneczki” w Mediatece

Przejdź do - „Biedroneczki” w Mediatece

Tam Nas jeszcze nie było! Podbijamy Mediatekę! 19 marca 2024 r. odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną Gminy Kozienice Filię Nr 8 - Mediatekę.

 

Czytaj więcej o: „Biedroneczki” w Mediatece

Dzień Kobiet w grupie V „Biedroneczki”

Przejdź do - Dzień Kobiet w grupie V „Biedroneczki”

Wyjątkowo w tym roku dzień kobiet świętowaliśmy już od poniedziałku wycieczką do kina Kozienickiego Domu Kultury na film pt. „Zagadka Klary Muu”. Natomiast 8 marca 2024 r. chłopcy zadbali o wspaniałą atmosferę i od rana robili dziewczynkom niespodzianki. 

Czytaj więcej o: Dzień Kobiet w grupie V „Biedroneczki”

Kosmos w słoiku – warsztaty w grupie V

Przejdź do - Kosmos w słoiku – warsztaty w grupie V

Na zakończenie tematyki tygodnia „KOSMOS” dnia 8 marca 2024 r. dzieci z grupy V wzięły udział w warsztatach „Kosmos w słoiku”. Przy pomocy barwników, brokatu oraz waty zamknęły w swoich słoikach prawdziwe galaktyki.

Efekt końcowy był zachwycający! Teraz każdy może mieć kawałek kosmosu w domu.