Grupa V - Biedroneczki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Kreatywny piątek - malowanie na soli.

Przejdź do - Kreatywny piątek - malowanie na soli.

Dnia 3 listopada 2023 r. dzieci z grupy V miały okazję poeksperymentować i stworzyć solne obrazy  pt. „Listopadowa pogoda”.  

Nowa technika bardzo przypadła dzieciom do gustu i zafascynowane tworzyły swoje prace. Obserwowały „wędrówkę” farby po wyznaczonych liniach, kroplach  i solnej fakturze.

 

Wizyta w Bibliotece

Przejdź do - Wizyta w Bibliotece

Dzieci z grupy V Biedroneczki 8 listopada 2023 r. udały się z wizytą  do Biblioteki Filia nr 1 w Kozienicach. Tematem przewodnim był 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości .

 

 

Czytaj więcej o: Wizyta w Bibliotece

Wycieczka pod Pomnik Niepodległości i Cmentarz

Przejdź do - Wycieczka pod Pomnik Niepodległości i Cmentarz

Grupa V w drugim tygodniu listopada odwiedziła Cmentarz i Pomnik Niepodległości w Kozienicach aby oddać hołd poległym za ojczyznę. 

Czytaj więcej o: Wycieczka pod Pomnik Niepodległości i Cmentarz

WARSZTATY Z MALOWANIA INTUICYJNEGO Z UDZIAŁEM UCZESTNIKÓW TERAPII ZAJĘCIOWEJ

Przejdź do - WARSZTATY Z MALOWANIA INTUICYJNEGO Z UDZIAŁEM UCZESTNIKÓW TERAPII ZAJĘCIOWEJ

W środę 25 października 2023 r. w grupie ”Biedroneczek” odbyły się warsztaty z “Malowania intuicyjnego” z udziałem pani Eweliny Szczypior i jej podopiecznych Karolinki i Kasi.

Dzieci przywitały gości krótkim występem przygotowanym wspólnie z panią Eweliną Czaplarską, następnie dzieci przeniosły się wyobraźnią do jesiennego parku. Opowiadały swoje spostrzeżenia dotyczące jesieni i jej kolorów. Swoje wyobrażenia przeniosły na płótna słuchając muzyki poważnej „Cztery Pory Roku- Jesień „Vivaldiego. Mali artyści popuścili wodze fantazji i powstały przepiękne dzieła sztuki, każdy obraz był inny, każdy piękny i niepowtarzalny. Radości, uścisków i wzruszeń było co niemiara.

 

Czytaj więcej o: WARSZTATY Z MALOWANIA INTUICYJNEGO Z UDZIAŁEM UCZESTNIKÓW TERAPII ZAJĘCIOWEJ

ZAJĘCIE OTWARTE  Z RODZICAMI W GRUPIE BIEDRONEK

Przejdź do - ZAJĘCIE OTWARTE  Z RODZICAMI W GRUPIE BIEDRONEK

W dniu 18 października 2023 r. w grupie V „Biedroneczki” odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Tematem zajęcia było - Na podstawie wiersza „Cztery córki” Ewy Stadtmuller - rozpoznawanie pór roku po charakterystycznych zmianach zachodzących w przyrodzie.  Doskonalenie  analizy i syntezy  wyrazów. Zajęcie miało na celu rozwijanie i poszerzanie umiejętności rozpoznawania pór roku oraz doskonalenie analizy i syntezy wyrazów.

Czytaj więcej o: ZAJĘCIE OTWARTE  Z RODZICAMI W GRUPIE BIEDRONEK

„Dzień Chłopaka” w grupie V „Biedroneczki”

Przejdź do - „Dzień Chłopaka” w grupie V „Biedroneczki”

Dnia 29 września 2023 r. obchodzony był w grupie V Dzień Chłopaka. Dziewczynki zadbały o wspaniałą atmosferę i już od rana robiły chłopcom niespodzianki. Nie zabrakło wspaniałych prezentów, życzeń oraz wspólnej zabawy do ulubionych piosenek.