Grupa III - Jagodowe Ludki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Europa da się lubić!

Przejdź do - Europa da się lubić!

W roku szkolnym 2021/2022 grupy III „Jagodowe Ludki” oraz IV „Pszczółki”, wzięły udział w ogólnopolskim projekcie, pt: ,,Europa i Ja”.

Celem projektu było rozpowszechnienie kultury europejskiej oraz poznanie zwyczajów wybranych państw Europy.

Grupa III koordynowana przez panią Ewelinę Czaplarską i panią Monikę Baran do realizacji projektu, wybrała państwo Włochy, natomiast grupa IV koordynowana przez panią Aleksandrę Koćmik oraz panią Dorotę Jankowską, wybrały Francję.

 

Czytaj więcej o: Europa da się lubić!

Wycieczka autokarowa do Nadleśnictwa Kozienice

Przejdź do - Wycieczka autokarowa do Nadleśnictwa Kozienice

W dniu 9 czerwca, grupa III „Jagodowe Ludki”, wybrały się na wycieczkę autokarową do Nadleśnictwa Kozienice z siedzibą w Pionkach, gdzie odbyły się warsztaty rzeźbiarskie.

  Dzieci miały okazję obserwować pracę rzeźbiarzy, poznały narzędzia rzeźbiarskie  i dowiedziały się  jak obrabia się materiał rzeźbiarski.

 

Czytaj więcej o: Wycieczka autokarowa do Nadleśnictwa Kozienice

W dniu 31 maja 2022 roku na orliku PSP 4 w Kozienicach odbył się Międzyszkolny konkurs „Mam talent” - edycja II 2022 r. Spartakiada „MAŁY SPORT -WIELKA ZABAWA”.

Przejdź do - W dniu 31 maja 2022 roku na orliku PSP 4 w Kozienicach odbył się Międzyszkolny konkurs „Mam talent” - edycja II 2022 r. Spartakiada „MAŁY SPORT -WIELKA ZABAWA”.

Dzieci z grupy III wraz z paniami w sportowych nastrojach i z okrzykiem przystąpiły do konkurencji sportowych. Dobre humory, sportowa rywalizacja zaprowadziły wszystkich uczestników na podium pierwszego miejsca. Celem spartakiady było rozwijanie zainteresowań aktywnością fizyczną oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.

 

Czytaj więcej o: W dniu 31 maja 2022 roku na orliku PSP 4 w Kozienicach odbył się Międzyszkolny konkurs „Mam talent” - edycja II 2022 r. Spartakiada „MAŁY SPORT -WIELKA ZABAWA”.

Święto Polskiej Niezapominajki

Przejdź do - Święto Polskiej Niezapominajki

W piątek 13 maja odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Święta Niezapominajki, której celem jest rozbudzanie w dzieciach miłości  i  szacunku do otaczającej nas przyrody. Tego dnia dzieci z grupy III przygotowały inscenizację „Bajki o Niezapominajce”, dzieci w pięknych strojach wcieliły się w różne  role, był wilk, grzybek, jeżyk, ptaszek, mrówka, kwiaty, tęcza oraz Wróżka Niezapominajka, która opiekowała się przyrodą.

 

Czytaj więcej o: Święto Polskiej Niezapominajki

Zajęcie w grupie Jagodowych Ludków

Przejdź do - Zajęcie w grupie Jagodowych Ludków

W dniu  12 maja w grupie III odbyło się zajęcie pt. Od gąsienicy do motyla - zapoznanie z cyklem rozwojowym motyla na podstawie bajki autorstwa Eric Carle „Bardzo głodna gąsienicą” inscenizowana pacynką.

 

Czytaj więcej o: Zajęcie w grupie Jagodowych Ludków

Wyjście na łąkę.

Przejdź do - Wyjście na łąkę.

W piękny majowy dzień, przedszkolaki z grupy III „Jagodowe Ludki”, wybrały się na pobliską łąkę by poobserwować przyrodę.

Celem wyprawy  było kształtowanie umiejętności obserwacji roślin i owadów oraz rozbudzanie zainteresowań przyrodą i otoczeniem.

Czytaj więcej o: Wyjście na łąkę.