Grupa III - Jagodowe Ludki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU  nr 1 „POD TOPOLĄ”

Przejdź do - DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU  nr 1 „POD TOPOLĄ”

Dzień Polskiej Niezapominajki  to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, które zapoczątkował redaktor radiowej „Jedynki” Andrzej Zalewski. Holendrzy słyną z tulipanów, Francuzi z konwalii, Anglicy kojarzeni są z hiacyntami, a redaktor Zalewski zaproponował skromny kwiat – niezapominajkę, jako kwiatowy symbol Polski. I my włączyliśmy się w obchody Dnia Polskiej Niezapominajki. 

 

Czytaj więcej o: DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU  nr 1 „POD TOPOLĄ”

KONKURS WOKALNO – TANECZNY MAM TALENT

Przejdź do - KONKURS WOKALNO – TANECZNY MAM TALENT

W dniu 21 maja 2024 r. dzieci z grupy III brały udział w Konkursie wokalno  - tanecznym MAM TALENT zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 im, Jana Pawła II w Kozienicach. Grupa zaprezentowała taniec do piosenki Bratnie dusze, który wykonała z wielkim zaangażowaniem dobrze się przy tym bawiąc.

 

Czytaj więcej o: KONKURS WOKALNO – TANECZNY MAM TALENT

JAGODOWE LUDKI W MEDIATECE

Przejdź do - JAGODOWE LUDKI W MEDIATECE

W dniu 6 maja 2024 r. dzieci z grupy III razem z paniami wybrały się  do Biblioteki Publicznej Gminy Kozienice Filii Nr 8 - Mediateki na obchody  Tygodnia Bibliotek.

 

Czytaj więcej o: JAGODOWE LUDKI W MEDIATECE

ZAJĘCIE OTWARTE W GRUPIE III

Przejdź do - ZAJĘCIE OTWARTE W GRUPIE III

W dniu 11 kwietnia 2024 r.  odbyło się zajęcie z udziałem rodziców. Temat zajęcia to: Teatrzyk cieni na podstawie wiersza  A. Widzowskiej „Kogutek” - utrwalanie wiadomości dzieci na temat zwierząt zamieszkujących wiejską zagrodę.

 

Czytaj więcej o: ZAJĘCIE OTWARTE W GRUPIE III

20 FESTIWAL ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH PRZEDSZKOLI  „O PIERNIKOWE SERCE JASIA I MAŁGOSI”

Przejdź do - 20 FESTIWAL ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH PRZEDSZKOLI  „O PIERNIKOWE SERCE JASIA I MAŁGOSI”

W dniu 13 marca 2024 r. zespół składający się z ośmiu dziewczynek i jednego chłopca z grupy III wziął  udział w festiwalu zorganizowanym przez OPP „Ogród Jordanowski”. Dzieci podczas festiwalu zaprezentowały piosenkę pod tytułem „Ech poleczko”. Piękne występy z dziesięciu placówek zostały nagrodzone a wszystkim zespołom artystycznym przyznano ex aequo pierwsze miejsca!

To był wyjątkowy dzień!

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

Przejdź do - PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

Dnia 7 marca 2024 r. grupa III Jagodowe Ludki wybrała się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej Gminy Kozienice Filia nr 1.  Tematem spotkania były dinozaury.

Dzieci razem z panią Basią przeglądały książki i rozmawiały o dinozaurach. W dalszej części spotkania dzieci malowały portrety dinozaurów oraz mogły bawić się figurkami.

Czytaj więcej o: PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE