Grupa III - Jagodowe Ludki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wycieczka do Biblioteki

Przejdź do - Wycieczka do Biblioteki

Dnia 16 listopada 2023 r. grupa Jagodowe Ludki udała się do Biblioteki na zajęcia, podczas których pani Basia opowiedziała im ciekawą historię.

Historia dotyczyła emocji i uczuć; złości, radości, gniewu, miłości, strachu, smutku i spokoju. Dzieci miały też okazję obejrzeć książki "Kolorowy potwór", "Uczucia Gucia" i "Co robią uczucia", które bardzo im się spodobały. Później dzieci rozmawiały o tym, co sprawia, że jesteśmy smutni lub weseli. Książeczki z serii „Uczucia Gucia”, których bohaterem jest niezwykły jednorożec Gucio, bardzo zaciekawiły dzieci, miały też okazję obejrzeć o nim film.

 

Czytaj więcej o: Wycieczka do Biblioteki

ZAJĘCIE W GRUPIE III JAGODOWE LUDKI

Przejdź do - ZAJĘCIE W GRUPIE III JAGODOWE LUDKI

Dnia 26 października 2023 r. w grupie III odbyło się zajęcie koleżeńskie, którego tematem było: Zwierzęta przygotowują się do zimy- utrwalanie wiadomości dotyczących jesiennych zwyczajów zwierząt leśnych na podstawie teatrzyku S. Karaszewskiego „Przygotowania zwierząt do zimy”.

 

Czytaj więcej o: ZAJĘCIE W GRUPIE III JAGODOWE LUDKI

„Dzień Chłopaka” w grupie III JAGODOWE LUDKI

Przejdź do - „Dzień Chłopaka” w grupie III JAGODOWE LUDKI

 

Dnia 6 października 2023 r. grupa III wybrała się z paniami na wycieczkę do kina w Centrum Kulturalno - Artystycznym na film pod tytułem „Kicia Kocia”.

 

Czytaj więcej o: „Dzień Chłopaka” w grupie III JAGODOWE LUDKI

„POZNAJ GRZYBY – UNIKNIESZ ZATRUCIA”

Przejdź do - „POZNAJ GRZYBY – UNIKNIESZ ZATRUCIA”

Jesień to najlepszy czas na grzybobranie. W Powiecie Kozienickim jest ono bardzo popularne, dlatego została zorganizowana wystawa "Poznaj Grzyby – Unikniesz Zatrucia".

Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kozienicach oraz Nadleśnictwo Kozienice.

Ekspozycję grzybów dzieci z grupy III Jagodowe Ludki obejrzały w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kozienicach w dniu 14 września 2023 r.

 

Czytaj więcej o: „POZNAJ GRZYBY – UNIKNIESZ ZATRUCIA”

WYCIECZKA DO „ALPAKARNI”

Przejdź do - WYCIECZKA DO „ALPAKARNI”

W poniedziałek 22 maja 2023r. dzieci 4-5-letnie z grupy ,,Jagodowe ludki” pojechały na wycieczkę autokarową w urokliwe miejsce,,Alpakarnia” znajdujące się w Garbatce Letnisko”.

Głównym celem wycieczki było obcowanie ze zwierzętami wiejskimi mieszkającymi na ranczu; kurami, kozami, baranami, owcami, królikami oraz poznanie egzotycznych zwierząt jakimi są alpaki.

Niewątpliwą atrakcją wycieczki były zajęcia i zabawy prowadzone przez animatorkę Anetę;

  • warsztaty plastyczne
  • konkurs wiedzy o zwierzętach
  • zabawy tropiące
  • karmienie zwierząt.

 

Czytaj więcej o: WYCIECZKA DO „ALPAKARNI”

Zajęcie w grupie III - marzec 2023

Przejdź do - Zajęcie w grupie III  - marzec 2023